DOLAR 6,8223
EURO 7,5691
ALTIN 379,35
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kahramanmaraş 26°C
Parçalı Bulutlu

Cumhur ittifakı Göksun Seçim Ofisi açıldı!

Cumhur ittifakı Göksun Seçim Ofisi açıldı!
01.03.2019
560
A+
A-

Seçime sayılı günler kala partilerin halkla bire bir temas kuracağı seçim ofisleri de açılmaya başladı. Göksun’da Cumhur İttifakı seçim ofisi vatandaşların yoğun katılımı ile yapıldı. Ellerinde Türk Bayrağı ,MHP ve Ak Parti bayrakları ile vatandaşlar alanı doldurdular.

Seçim bürosunun açılışında ilk olarak Ak Parti Göksun İlçe Başkanı Mustafa Akgül, Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan,Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç ve Mehmet Cihat Sezal birer selamlama konuşması gerçekleştirdiler.

Düzenlenen törene Ak parti Milletvekillerini yanı sıra, Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör, MHP İl Başkanı Ertuğrul Doğan, MHP ve AK Parti ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

Miting havasında geçen açılışta konuşan Göksun Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Göksun Belediye Başkan adayı Hüseyin Coşkun Aydın, göreve geldiği 2014 yılından bu güne yaptığı hizmetlerin bazılarını anlattı.

Hizmet noktasında yöneltilen eleştirilere de yanıt veren Aydın, ilçenin yüz yıllık su sorunun çözdüklerini, belediye binası ve kültür merkezi gibi dev yatırımlara imza attıklarını belirtti.

Belediye bütçesinin 100 milyon TL olduğunu ancak 400 milyon TL bedelinde hizmet gerçekleştirdiklerini kaydeden Aydın, kendini eleştirenlere yaptığı hizmetleri anlatarak cevap verdi.

Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör ise baba ocağı Göksun’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.    

‘Göksun seninle guru duyuyor’ sloganı eşliğinde platforma çıkan Güngör, makama talip olmadığını göreve talip olduğunu belirterek, göreve geldiğinde 11 ilçede Cumhur İttifakının Belediye Başkanları ile uyum içerisinde çalışacağını vurguladı.

İŞTE HÜSEYİN COŞKUN AYDIN VE HAYRETTİN GÜNGÖR’ÜN KONUŞMALARINDA SATIRBAŞLARI

“5 yıl önce bu meydan da yine birleşmiştik. 5 yıl sonra yine huzurlarınıza çıktım ama bu defa bir farkla Cumhur İttifakının Ak Parti adayı olarak karşınıza çıktım. Milliyetçi Hareket Partisi mensubu hemşerilerime teşekkür ediyorum. Siz bize bir güven duydunuz bunun için teveccühte bulunmuştunuz 5 yıl önce. Peki biz bu 5 yılda size neler yaptık? Bunları soracak olursanız, bize göre bugün hem bir son hem bir ilk olacak.”

“5 YILDA 68 MAHALLEYE 102 MEZRAYA HİZMET GÖTÜRME GAYRETİ İÇERİSİNDE OLDUK”

“Bugün 5 yılın hesabını verirken bir 5 yıl içinde sizleri desteğini isteyeceğiz. Biz 5 yılda Göksun’un temel ihtiyaçlarını, en önemli sorunları tespit etmek suretiyle sizlere hizmet etmek gayreti içerisinde olduk. Büyükşehir olmadan 8 mahalle iken daha sonra 68 mahalle olduk. Biz bu 5 yılda 68 mahalleye 102 mezraya hizmet götürme gayreti içerisinde olduk.”

“TEMİZ BİR GÖKSUN TEMİN ETTİK”

“Bugün ‘o ne yaptı ki’ diyenlere birkaç tanesinden bahsedeceğim. Göksun’un sağlığını tehdit eden çöp sorunu vardı. Biz geldikten sonra 2015 yılında bu sorunu çözdük. Çöpü tarih yaptık, 2015’den bu yana sloganımız Göksun’da çöp ve atıklar doğayla buluşmayacak demiştik. Her gün 25 ton toplanan çöp Kahramanmaraş’a gönderildi. Temiz bir Göksun temin ettik.”

“GÖKSU ÇAYI TEMİZLENDİ”

“2014 yılında Göksu çayı belediyenin önünden geçtiğini ve çevreye kötü koku yaydığını biliyorsunuz. O çayda canlı yaşamaz hale gelmişti. Önce suyu temizledik sonra canlılar yaşar hale geldi. Bunun yanında bütün mahallelerde kilit parke taş çalışması yaptık. Eksikliklerimiz var bunları biliyoruz. Bunları da inşallah bu dönem Büyük Şehir Belediye Başkanımızla birlikte gidereceğiz.”

 ‘NE YAPTI Kİ’ DİYENLERE ŞUNU SÖYLEYİN’

“‘Ne yaptı ki’ diyenlere şunu söyleyin; biz 111 yıllık ilçeyiz. Hale projelendirilmiş bir belediye hizmet binasının olmadığını ancak bu 5 yıllık süreçte 5 bin metre kare kapalı alana sahip güzel bir binanın yapıldığını gösterin. Mayıs ayında oranın açılışını yapacağız. Bugün Ulu cami karşısında bulunan 5 katlı sosyal tesisi kullanmanın onurunu hep birlikte yaşıyoruz. Bugün Cumhuriyet Mahallesinde taziye evini hep birlikte kullanıyoruz.”

“İSTİHDAMA KATKI SAĞLADIK”

“Göksun’un en büyük sorunlarından birini de istihdam olduğunu biliyorum. İstihdam için tekstil atölyesi kurduk. Bu atölyede 30 hanım efendi 2 yıldan beri asgari ücretle çalışıyor. Hedefimiz 350 kişi. Devamı noktasında eski kasabalardaki belediye binalarını üretim noktasına çevirmek suretiyle kadınlarımız gidip orada çalışıp paralarını alacaklar.”

“100 YILDA OLMAYAN 4 DEV ESERİ İLÇEMİZE KAZANDIRDIK”

“Yine 5 milyon TL maliyetli kültür merkezi inşaatımız devam ediyor. Biz hiçbir şey yapmadıysak 100 yılda olmayan 4 dev eseri ilçemize kazandırdık. Bunun yanında yüzyılın sorunu olan içme suyu sorunun çözük. 1 Nisan itibarı ile Göksun’un sorunlarını birlikte çözmeye devam edeceğiz. Sizlere hizmet etmek bizler için en büyük gurur.”

“4 YILIN BÜTÇESİNİN 100 MİLYON ETMEDİĞİNİ GÖRÜRLER”

“Birde ‘350 milyon ödenek geldi, tabii ki hizmet etmesi gerekir’ derler. 5 yıl bitmek üzere ama hizmet kitapçığına bütçemizin ne olduğunu koyduk. Yaptığımız iş 350 değil 400 milyon TL ama burada bakıldığında 4 yılın bütçesinin 100 milyon etmediğini görürler. İşte güçlü hükümet, güçlü Türkiye olmakla bütçenizin 4 katı hizmet etme şansına sahip oluyorsunuz. İnşallah 31 Mart’ta burada muzafferiyetimizi kutlamayı Allah bize nasip eder.” 

Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör ise şunları söyledi;

“AK PARTİ İKTİDARLARIYLA İLÇELERİMİZ BÜYÜYOR, ŞEHİRLERİMİZ BÜYÜYOR”

“Ak Parti iktidarlarıyla ilçelerimiz büyüyor, şehirlerimiz büyüyor. Türkiye büyüyor ve gelişiyor. Ak Parti hükümetleriyle süren bu gelişim ve büyümeyi çekemeyenler bir taraftan bizim kuyumuzu kazıyor. Ak parti iktidarları ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde engelleri aşarak bugünlere geldik. Türkiye’nin bölgesinde daha büyük aktör olması için 24 Haziran seçimleri ile Türkiye bir sistem değişikliğine gitti. 15 Temmuz ruhuyla ortaya çıkan Cumhur ittifakı ile 24 Haziran seçimlerini yaptık. Önümüzdeki 31 Martta yerel yönetimlerde de Cumhur ittifakının desteği ile bu belediye seçimin yapıyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin en önemli özelliği daha hızlı karar almak, bürokrasiyi azaltmak, ülkemize, şehirlerimize daha fazla hizmet götürmektir. Önümüzdeki yapılacak seçimde Cumhur ittifakının adaylarına belediyeleri teslim ederek bu hükümetle daha uyum içinde çalışmak ve daha fazla hizmet alacaktır.”

“TORPİL YAPMAYACAĞIZ”

Kahramanmaraş BüyükşehirBelediye Başkanlığı görevini üstlendiğimizde 11 ilçemizin Cumhur İttifakı Belediye Başkanları ile en üst düzeyde uyum içerisinde çalışacağız. Biz makama talip olmadık, göreve talip olduk, sorumluluğumuzu biliyorum. Sizlere ne kadar hizmet etsek azdır. Sayın milletvekilim az önce ‘torpil yapar’ dedi. Hayır torpil yapmayacağız, eksik hizmetleri halkımıza teslim edeceğiz. Göksun ve diğer ilçelerimizin hak ettiği hizmetleri birer birer yerine getireceğiz.”        

“YARIN SAAT 2’DE PROJELERİMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ”

“Yarın saat 2’de projelerimizi açıklayacağız. Tüm hemşerilerimi davet ediyorum. Cumhurbaşkanımız; ‘Göksun’un doğal gaz sorunun çözüyoruz’ dedi. İnşallah bu görevi üstlendiğimizde bütün ilçelerimizin yol, su, kanalizasyon sorununu öncelikle çözeceğiz. Bundan emin olun. İlçelerimizin sorunun hiçbir şekilde ilçe belediyesi, büyükşehir belediyesi diye ayırmayacağız.”

“SİZİN OYLARINIZ TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE VERİLMİŞ OYLAR OLACAKTIR”

“Bizlere vereceğiniz oylar şahsımıza değil cumhur ittifakına, Ak Partiye, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye verilmiş oylar olacaktır. Sizin oylarınız Türkiye’nin geleceğine verilmiş oylar olacaktır. Önümüzdeki süreçte Sayın Cumhurbaşkanımın yol haritasıyla gönülleri kazanacağız. Gönül belediyeciliğine önem vereceğiz. Sizlerle her ortamda beraber olacağız. Bizde ötekileştirme, kibir yoktur. Görevi üstlendiğimizde bütün Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin belediye başkanı olacağıma söz veriyorum.” Dedi

Konuşmaların ardından Seçim Ofisi kurdelası kesilerek hizmete açıldı.Seçim Ofisinin açılmasının ardından,AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İmran Kılıç ve Mehmet Cihat Sezal, Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan ile Göksun Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Göksun Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun Aydın Seçim Bürosu’nda vatandaşlarla sohbet etti.

 
  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.