Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kahramanmaraş °C

Genç İşadamı Nuh Vayvay’ı Yakından Tanıyalım

Genç İşadamı Nuh Vayvay’ı Yakından Tanıyalım

            Röportaj konuğumuz, iş hayatında erken diyebileceğimiz bir yaşta olmasına rağmen risk alma konusundaki cesareti, özgüveni ve ticari zekasıyla kısa zamanda çok yol kat etmeyi başarmış bir girişimci, Nuh Vayvay bey. Nuh beye ticarete nasıl atıldığını sorduğumuzda, 2009 yılında henüz 20 yaşındayken ticaret yapmaya başladığını öğreniyoruz. Nuh beyin ticari hayata dahil olduğu alan iletişim sektörüymüş. İşin ilginç yanı ticarete başladığı andan itibaren Nuh bey ailesinden tereddütsüz bir güven ve sürekli bir desteğin etkisiyle çalışmalarını devam ettirmiş. Her alanda olduğu gibi ticari hayatta da ailenin ne kadar önemli olduğunu Nuh bey verdiği bu örnekle bizlere bir kez daha hatırlatıyor.

            Her başarılı girişimci gibi Nuh bey de eğitimin önemli bir konu olduğunu düşünüyor ve hala da eğitim hayatına devam ediyor. İlköğretim ve lise hayatını Göksun’da tamamlayan Nuh bey halihazırda muhasebe bölümünde eğitimini sürdürüyor. Neden muhasebe diye bir soru yönelttiğimizde ise bir işletmenin ayakta durabilmesi için mali yapısının, yani muhasebesinin iyi olmasına bağlıyor ve sorumuza bu şekilde cevap veriyor. Bununla birlikte, Nuh beyin yeni şeyler öğrenmek yeni insanlarla tanışmak için bir de avantajı var. İletişim sektöründe yazılımı ve isim hakkı kendisine ait olan “ödematik” sistemine dahil 2500 bayiliği bulunuyor. Bu sebeple bir iş seyahatleri gereği yeni şeyler öğrenmek ve yeni insanlarla tanışmak Nuh bey için hiç de zor değil. Ayrıca ödematik sistemi için oluşturulan 20 kişilik ekip 7/24 çalışarak sistemle alakalı sorun yaşayan müşterilerin sorunlarının çözülmesine yardım ediyor.

            Aile şirketinin 2013 yılında kurulduğunu öğreniyoruz. Şirket şuan itibariyle bir çok sektörde faaliyet yürütüyor. Bu sektörler hangileridir sorusunu yöneltiyoruz. İletişim, otomotiv ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösterdiklerini öğreniyoruz. Ayrıca önümüzdeki yıl inşaat sektörüne de adım atacaklarının bilgisini alıyoruz. Şirketin bünyesindeki tek yetkili Nuh bey. Ancak aile içerisinde bir işbölümü yapıldığını anlıyoruz. Nuh beyin babası Menderes bey otomotiv sektöründe, ablası  Cennet hanım satış-pazarlama ve abisi Veli beyin de iletişim sektöründe şirketin idaresini üstlenmiş durumdalar. Genelde Rüya Restaurant’taki ofisinde bulunduğunu ve koordinasyonu buradan sağladığını ifade eden Nuh bey, bazen yoğun günlerde garsonluk yaptığını ve bundan zevk aldığını büyük bir alçak gönüllülükle dile getiriyor. Ayrıca restauranta yemek yemeye gelenleri müşteri değil misafirmiş gibi ağırladıklarını incelikle dile getiriyor Nuh bey.

            Rüya Grup’ta 21 çalışanları olduğunu ve her birinin kanun çerçevesinde her türlü hakka sahip olduklarını ancak birlikte çalışacakları kişileri seçerken çok seçici ve özenli davrandıklarını da öğreniyoruz. Çalışanların sadece mesai saatleri içerisinde değil, her an müesseselerini temsil ettiklerini, bundan dolayı daha seçici olunması gerektiğini düşünüyor Nuh bey. Başarı için çalışkanlığın ve fedakarlığın şart olduğunu çalışma hayatı boyunca bunu kendisine şiar edindiğini ifade ediyor.

            Nuh bey, Rüya Restaurantta yüksek standartlarda bir hizmet sunduklarını ve sürekli yeni şeylerin arayışında olduklarını dile getiriyor. Yakın zamanda Konya etli ekmek yapımına başladıklarını, bunun sonucunda yoğun bir ilgiyle karşılandıklarını söylüyor. Yaptıkları tüm yatırımlarda önceliklerinin ilçemize istihdam sağlamak ve ilçe tanıtımına katkı sunmak olduğunu, yapılan yatırımların ilçeye sıcak para girişini arttırdığını dile getiriyor.

            2017 yılı itibariyle ise inşaat sektöründe farklı bir konsept ve yöntemle yer alacaklarını ifade eden Nuh bey ilçemizin ekonomik ve sosyal kalkınması için yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğinin bilgisini veriyor. Son olarak KentGöksun ekibinin başarılarının devamını dileyen Nuh Vayvay ile röportajımızı karşılıklı iyi dileklerle sonlandırıyoruz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.