DOLAR 6,7311
EURO 7,5656
ALTIN 368,10
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kahramanmaraş 26°C
Çok Bulutlu

Göksun’a 4 Yıllık 2 Bölüm Açıldı

Göksun’a 4 Yıllık 2 Bölüm Açıldı
31.01.2019
2.836
A+
A-

Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na 4 Yıllık “Medya ve İletişim Bölümü” ile “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü” Açıldı

Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 16.01.2019 tarihli toplantısında 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Üniversitemiz Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Anabilim Dalı” ile “Medya ve İletişim Bölümü, Medya ve İletişim Anabilim Dalı” açılması uygun görülmüştür.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, ilgili bölüm ve anabilim dallarının açılmasının üniversitemiz ve Kahramanmaraş’ımız için hayırlı olmasını dileyerek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Medya ve İletişim Bölümünün çalışma alanına giren “medya” ve “iletişim” konuları, günümüz bilgi toplumunun belki de en stratejik boyutlarını ortaya koymaktadır. Günümüzde bilginin üretimi ve yayılımı hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.  Medya ve iletişim sektöründe önemli gelişmeler yaşanmakta, medya ve iletişim araçlarındaki çeşitlilik her geçen gün artış göstermektedir. Bu gelişmeler doğrultusunda kamu ve özel sektörde yer alan medya ve iletişim alanına ilişkin kurum ve kuruluşlarda medya ve iletişim konusunda eğitim almış nitelikli personel ihtiyacı artmaktadır. Bu ihtiyacın giderilmesine önemli ölçüde katkı sağlamak amacıyla Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde 4 yıllık lisans programı olarak “Medya ve İletişim” bölümü açılmıştır.

Açılması YÖK tarafından uygun görülen diğer bölüm olan “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık” Bölümünün faaliyet alanlarını oluşturan “halkla ilişkiler” ve “reklamcılık” konuları ise günümüz iş dünyasının vazgeçilmez fonksiyonlarını oluşturmaktadır. Gerçekten de yaptığımız işi çok iyi yapmanın artık tek başına yeterli olmadığı, aynı kalitede tanıtmanın da çok önemli olduğu bir çağda yaşıyoruz. Bu açıdan çağın mesleği haline gelen halkla ilişkiler ve reklamcılık alanında iyi yetişen gençlerimizle halkla ilişkiler ve reklamcılık hizmetlerinin topluma daha etkin ve nitelikli bir şekilde sunulması mümkün olacaktır.

Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 4 yıllık Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Lisans Programıyla, kamu ve özel kurum ve kuruluşların giderek daha çok ihtiyaç duyduğu halkla ilişkiler ve reklamcılık alanına ilişkin üst düzeyde bilgi ve beceriye sahip kalifiye eleman gereksinmesinin karşılanması amaçlanmaktadır. Her iki bölümümüzde de öğretim üyesi kadrosu oluşturulduktan sonra en kısa sürede öğrenci alınarak eğitim öğretime başlanması planlanmaktadır.”

Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Haluk Pınar ise Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve yeni açılan bölümler hakkında şu bilgileri verdi:

“2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren 4 yıllık Bankacılık ve Finans Bölümüne ilk öğrencilerini alan KSÜ Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz, genç ve dinamik öğretim üyesi kadrosu, akıllı derslikleri, laboratuvarları, konferans salonu, kütüphane, kantin, kafeterya, spor ve sosyal alanları ve doğayla iç içe bir kampus alanıyla eğitim-öğretim hizmetlerini sürdürmektedir.

Yüksekokulumuzda mevcut bulunan ve bölgemizde bu alanda tek 4 yıllık lisans programı olan Bankacılık ve Finans Bölümünün yanında 21. yüzyılın meslekleri olarak tanımlayabileceğimiz “Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık” alanlarında yeni bölümler açmak amacıyla, Sayın Rektörümüzün desteği ve önderliğinde dosyalarımızı hazırlayarak Üniversitemiz Senatosunun onayıyla YÖK’e başvuruda bulunduk. YÖK’ün uygun görüşü doğrultusunda Göksun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz bünyesinde “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Anabilim Dalı” ile “Medya ve İletişim Bölümü, Medya ve İletişim Anabilim Dalı” açılması uygun görüldü. Sayın Rektörümüzün de belirttiği gibi ilgili bölümler için kadro yapılanması tamamlandıktan sonra en kısa sürede öğrenci alımı yapabilmek, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerine başlayabilmek amacıyla gerekli başvurularda bulunulacaktır.”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.