Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kahramanmaraş °C

Kaymakam Pehlivan Göksun’a Veda Ediyor

Kaymakam Pehlivan Göksun’a Veda Ediyor
28.06.2015
A+
A-

Yayınlanan atama kararnamesiyle Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan’ın yeni görev yeri Bursa’nın İznik ilçesi oldu. Kaymakam Ali Hamza Pehlivan Facebook hesabından yaptığı açıklamada “Göksun İlçemize tayinim çıktığında hakkımızda hayırlısı ya Bismillah deyip yollara düşmüştük.Şimdi aynı cümlelerle İznik’e doğru yol alacağız. Tabi bugüne kadar görev yaptığım yerlerde olduğu gibi, hizmet etmekten onur duyduğum ve her zaman özlemle, iyilik ve güzelliklerle yad edeceğim Göksun’umuzda edindiğim binlerce gönül dostunun ilgisini, sevgisini, samimiyetini ve içten dualarını gönül heybeme doldurup yanımda götüreceğim.” dedi.

Bizler Kent Göksun ailesi olarak Kaymakam Sayın Ali Hamza Pehlivan’ın yaptığı birbirinden değerli hizmetler için teşekkür ediyor, yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan'ın Facebook Hesabından Yaptığı Açıklama

Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan’ın Facebook Hesabından Yaptığı Açıklama

Göksun Kaymakamı Pehlivan'dan Kent Göksun'a Ziyaret

Göksun Kaymakamı Pehlivan’dan Kent Göksun’a Ziyaret

Vali Güvençer'e Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan'dan Çiçek Takdimi

Vali Güvençer’e Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan’dan Çiçek Takdimi

Göksun 3.Elma Festivali-Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan

Göksun 3.Elma Festivali-Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan

Cumhuriyet Bayramı Etkinliklerinde Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan

Cumhuriyet Bayramı Etkinliklerinde Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan

goksun_alihamzapehlivan_kimdirGöksun Kaymakamı Ali Hamza PEHLİVAN; Rize’nin Hemşin İlçesinde 8 Nisan 1977 tarihinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hemşin’de tamamladı. Bir yılı İngilizce hazırlık sınıfı olmak üzere 5 yıllık lisans eğitimini, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünde 1999 yılında başarı-onur belgesi sahibi olarak tamamladı. Aynı yıl İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı ve Mayıs 2000 tarihinde Artvin İli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Rize-Pazar İlçesinde Kaymakam Refikliği, İçişleri Bakanlık Merkezinde Mülkiye teftiş stajını yaptı. Ekim 2000-Mart2001 tarihleri arasında Milli Güvenlik Akademisinden 49.Dönem Müdavimi olarak mezun oldu. Mart-Eylül 2001 tarihleri arasında Samsun’un Ladik İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevi yaptı. 2001-2002 yılları arasında İngiltere-Exeter Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi mastırını tamamladı. Mastır tezini, Yeni Kamu Yönetimi, Yönetişim gibi fikir akımları ile İngiliz Hükümetlerinin Kamu Yönetimi alanında yaptığı Reform Çalışmalarından hareketle en yeni reform paketlerinden biri olan ‘Kamu Hizmet Sözleşmeleri’ içinde ‘Hesapverebilirlik’ anlayışı hakkında yazdı.

Ordu’nun Akkuş ilçesinde bir süre Vekil Kaymakam olarak görev yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığının düzenlediği Kaymakamlık Kursuna katıldı. Kaymakamlık Tezini “Dünyada ve Türk İdari Yapısında Elektronik (e) Devlet Anlayışı” konusunda yazdı. Nisan 2003 tarihinde Giresun-Doğankent Kaymakamı olarak atandı. Ekim 2003-Ekim 2006 tarihleri arasında Erzincan-Kemah Kaymakamı, 01 Kasım 2006-10.09.2008 tarihleri arasında Hakkari Vali Yardımcısı, 21.09.2008-12.03.2012 tarihleri arasında Piraziz Kaymakamı ve aynı zamanda (son yedi aylık dönemde) Giresun Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.

Piraziz Kaymakamlığı döneminde Aralık 2008-Aralık 2009 tarihleri arasında 12 ay süren askerlik hizmetini Personel Asteğmen olarak yerine getirdi. 2010 yılı Ocak- Mart ayları içinde İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen bir program dahilinde Amerika Birleşik Devletleri Virginia Commonwealth Ünüversitesi’nde kamu yönetimi, kamu ve maliye politikaları, hukuk, güvenlik ve benzeri konularda düzenlenen seminerler ile ülkenin devlet, özel sektör ve toplumsal yapısı, uluslar arası  kuruluşlar, bilimsel, teknolojik ve sektörel faaliyetler konularında bilgi ve tetkik gezi programlarını içeren Profesyonel Gelişim Programına katılarak, bu bağlamda altı eyalet ve on beş değişik yerleşim birimini ziyaret etme imkanı elde etti. Bu faaliyetlerle birlikte eğitim, seminer, bilgi, görgü ve tetkik maksadıyla 17 değişik ülkeyi ziyaret etmiş olan Pehlivan, evli ve 1 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir ve 26.03.2012 tarihinden itibaren Göksun Kaymakamı olarak görev yapmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.