Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kahramanmaraş °C

Çabukel: Kahramanmaraş Havayolu, Karayolu, Demir Yoluyla Daha Ulaşılabilir Olacak!

Çabukel: Kahramanmaraş Havayolu, Karayolu, Demir Yoluyla Daha Ulaşılabilir Olacak!
30.04.2023
A+
A-

İYİ Parti 1. Sıra Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Av. Ahmet Çabukel, Kahramanmaraş’a ulaşımda havayolu, karayolu ve demiryolunda ciddi eksiklik ve sorunların bulunduğunu belirterek İYİ Parti iktidarında Kahramanmaraş’ın, havayolu, karayolu ve demir yoluyla da ulaşılabilir olacağını söyledi.

Çabukel, “Adeta cennetten bir köşe olan Kahramanmaraş’ımız, liyakatsiz iktidar mensuplarınca maalesef ki hak ettiği değeri görmüyor. Hak ettiği hizmeti alamıyor. Memleketin sorunlarına, halkın taleplerine bu kadar mesafeli bir iktidardan icraat üretmesini beklemek de her halde hata olur. 21. yüzyılda hala ulaşım sorunu yaşıyorsak, ulaşım sorunlarını konuşuyorsak bu da iktidarın en büyük ayıbıdır. Havaalanımız var, uçak inemiyor. Mahalle yollarımız, ilçe yollarımız vasattan da öte. Demir yolunu hiç sormayın. Yedi Uyurların iktidarında birçok hizmet gibi hızlı tren de Kahramanmaraş’ı teğet geçti” dedi. 

Kahramanmaraş’ın her bir köşesinden vatandaşların yaşadığı sorunlarını sürekli gündeme getirerek halkın sesi olan ve Kahramanmaraşlıların en çözümcül bulduğu milletvekili adayı Av. Ahmet Çabukel, Kahramanmaraş’ın ulaşım sorunlarına da parmak bastı.

Kırsal mahallelerden ilçelere kadar yerleşim yeri olan her yerde vatandaşın yol beklentisi olduğunu ifade eden Çabukel, şöyle konuştu: “Yılan hikayesine dönen Çağlayancerit yoluna iktidarın ilgisizliği, Çağlayanceritlileri canından bezdirdi. Andırın, yol sorunuyla en çok boğuşan ilçemiz. Kuzeydeki ilçelerimizin hepsi ulaşımdan dert yanıyor. İnşallah 14 Mayıs’ta halkımızın teveccühü ile sandıktan zaferle çıkacağız ve görev süremiz boyunca Kahramanmaraş’ın ulaşım sorunlarını bitirmek için mücadele edeceğiz. Elbistan, Çağlayancerit, Andırın, Afşin, Ekinözü, Göksun’un yarım kalan yollarının tamamını yaparak halkımızın hizmetine sunacağız. Bu süre içinde ihtiyaç olan bölgelere yeni yollar yaparak vatandaşlarımızı birbirine daha da yakınlaştıracağız. Bir türlü tamamlanmayan Kuzey Çevre Yolunu biz bitireceğiz, yeni çevre yollarıyla şehir içindeki trafiği rahatlatacağız. Kahramanmaraş’taki tüm enkazları kaldırıp şehri yeniden kurarken tüm altyapıları, en az 100 yıllık ihtiyaca cevap verecek şekilde planlayacağız ve şehir içindeki yolları da bu doğrultuda yenileyeceğiz.”

“HIZLI TREN KAHRAMANMARAŞLILARIN AYAĞINA GELECEK!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kahramanmaraşlılara hızlı tren sözünü hatırlatan Çabukel, Cumhur İttifakı iktidarında hızlı trenin Kahramanmaraş’ı teğet geçtiğini dile getirerek verilen sözü Millet İttifakı iktidarının yerine getireceğini belirtti. Milletvekili seçilmesinin ardından iktidar tarafından verilen ancak tutulmayan sözlerin peşine düşeceğini kaydeden Çabukel, hızlı treni Kahramanmaraşlıların ayağına getireceklerinin müjdesini verdi.

Çabukel, şu açıklamalarda bulundu: “Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılının Şubat ayında Kahramanmaraş’ta yaptığı mitingde, Kahramanmaraş’ı Hızlı Trenle Buluşturacaklarının sözünü vermişti. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü Cumhur İttifakı’nın milletvekilleri yerde bıraktı. O sözü, önce o milletvekillerinin sahiplenmesi gerekiyordu. Ama birçok hizmette olduğu gibi bunu da umursamadılar. Kahramanmaraş’a hızlı treni çok gördüler. Buradan halkımıza sözümüz olsun: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2019’da verdiği o sözü biz yerine getireceğiz. İnşallah İYİ Parti’nin de zaferle çıkacağı Millet ittifakının iktidarında hızlı tren Kahramanmaraşlıların ayağına gelecek. Benim halkım üvey evlat değil ki; diğer şehirlere verilen hizmetlerden niye yararlanmasın? Biz, hızlı trene uzaktan bakmak zorunda kalmayacağız.”

“İNMİYOR DEDİKLERİ TÜM UÇAKLAR KAHRAMANMARAŞ HAVALİMANIINA İNECEK!”

Milletlerin uzaya araç göndermek için gün saydığı 21. yüzyılda; Kahramanmaraş Havalimanına uçak inemiyor, denilmesini Kahramanmaraşlılara hakaret olarak gördüğünü aktaran Çabukel, bu ifadenin beceriksizliği örtmek amacıyla kullanılan bir bahane olduğunu vurguladı.

Çabukel, şunları kaydetti: “Google’a Kahramanmaraş havalimanı yazdığınızda Kahramanmaraş Uluslararası Havalimanı diye yer işareti çıkıyor. Bırakın uluslararasını bu havalimanına daha Ankara’dan İstanbul’dan uçak inemiyor. İşte bu ayıp, bu memleketi yönetmeye talip olanlara yeter. Bu ayıp milletin beni temsil et diye seçtiği o vekillere yeter. Bunların sadece unvanları milletvekili. Biz daha millete vekillik ettiklerini görmedim. Bu şehrin ömründen 5 yıl çaldılar, çıkıp bir özür bile dilemiyorlar. Madem yönetmeyecektiniz niye çıkıp aday oluyorsunuz? Sadece 27. Dönem milletvekillerine söylemiyorum. 28. Dönem ithal milletvekili aday listelerine de söylüyorum. Siz, bu şehirde yaşamıyorsunuz. Bu şehri bilmiyorsunuz. O yüzden bu şehre hizmet edemezsiniz, bu şehrin sorunlarını çözemezsini. Gelin! Yol yakınken vazgeçin. Sizden öncekiler gibi bu şehrin ömründen bir 5 yıl da siz çalmayın. Kahramanmaraş’a iyilik yapmak istiyorsanız geldiğiniz yere geri gidin ve bu şehrin yönetimini bu şehirde yaşayanlara bırakın! Çünkü bu şehrin sorunlarını bu şehrin evlatları çözer. Sizin iktidarınız boyunca yapamadığınızı biz yapacağız. İnmiyor dedikleri tüm uçakları Kahramanmaraş’a biz indireceğiz. Her şeyin çözümü var. Bunun da çözümü var.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.