Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir Kahramanmaraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kahramanmaraş °C

Somali’ye Yardım Kampanyası 250 Bin TL’ye Ulaştı

Somali’ye Yardım Kampanyası 250 Bin TL’ye Ulaştı
20.06.2017
A+
A-

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Somali Açlıktan Ölmesin kampanyasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 32 bin TL kampanyaya destek verdi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı düzenlenen törenle 32 bin TL’lik yardım çekini Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Hasan Balbaba’ya teslim etti.

Burada kısa bir açıklama yapan Sütçü İmam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı: “Büyükşehir Belediyemizin başlatmış olduğu “Somali Açlıktan Ölmesin” kampanyasına Üniversitemizde kayıtsı kalmadı dolayısıyla tüm personeliyle birlikte her ramazanda oldu gibi bu ramazanda da “gel bu ramazan suyla kazan” sloganıyla belediyemizin başlatmış olduğu bu Somali açlıktan ölmesin kampanyasına 2 su kuyusu açtırmak maksadıyla yardım topladı. Dolayısıyla bu yardımı şu anda belediyemizin yetkililerine teslim ediyoruz. Üniversitemiz özellikle hayır hasenat ve fakir fukaraya yardım noktasında her ramazanda olduğu gibi yine yardım etme gayreti içerisinde oluyor. Bu sene üçüncüsünü gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu ramazanda da böyle bir etkinliğe katkı yapmak istedik” dedi.

Öte yandan Genç Ufuk Derneği adına Ali Şenel de dernek olarak topladıkları 50 bin TL bağış çekini Daire Başkanı Balbaba’ya teslim etti.

Genç Ufuk adına konuşan Şenel: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin başlatmış olduğu Somali açlıktan ölmesin kampanyasına bizde Genç Ufuk Derneği olarak kayıtsız kalamazdık. Çünkü Afrika özellikle Somali sefaletin mahrumiyetin, açlığın, susuzluğun zirvede olduğu bir ülke daha önceleri ben diğer Afrika ülkelerine de gittim, gördüm bizzat yaşadım. Oralar hakikaten anlatılması mümkün olmayan zorluklarla çilelerde hastalıklarla mücadele ediyorlar, bu yüzden biz genç ufuk derneği olarak kayıtsız kalamazdık ve kendi aramızda arkadaşlarla birlikte ramazan üzeri bir kampanya başlatalım ve destek verelim dedik. Kardeşlerimizden Allah razı olsun veren el alan elden üstün düsturuyla desteklerini verdiler. Biz bu kampanya 50 bin lira ile destek verdik. Cenabı Hak tüm Kahramanmaraş’ta tüm kardeşlerimize maddi ve manevi emeği geçen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Hayırları inşallah kat kat döner” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Hasan Balbaba  yaptığı konuşmada: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz öncülüğünde Somali açlıktan ölmesin insanlığımız ölmesin 1 tl kampanyası Allaha şükürler olsun ki berekete dönüştü. Gerekse sütçü imam üniversitesi çalışanlarımız 2 su kuyusuyla destek vererek bu kampanyaya destek oldular. Gerçekten üniversitemizin bu desteği bizim için çok anlamlıydı biz kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bütün çalışanlarından hepsinden Allah razı olsun aynı zamanda genç ufuk derneğimizin de 50 bin lira yardım ve destek olmalarını çok anlamlı buluyoruz. Biz yine genç ufuk derneğine çok teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile de toplamda bugün oluşan 250 bin liralık yardım çekini Hayrat Vakfının temsilcisi kardeşimize teslim etmiş oluyoruz. Bu vesile ile kampanyamıza destek veren tüm öğrenci kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

250 Bin TL’lik yardım çekini alan Hayrat Vakfı Temsilcisi Ubeyd Köşker ise yaptığı konuşmasında: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde daha önce yapmış olduğumuz Suriye kampanyaları gibi üçüncüsünü de Afrika ülkelerinden Somali için açlıktan ve susuzluktan zor şartlar altında yaşayan ülke için gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Başta kampanyamıza destek veren üniversitemiz genç ufuk derneğimiz ve diğer kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile 250 bin gibi bir meblağ toplandı. Bunu 4 ayrı faaliyette 3 tane su kuyusu 3 bin iftar bin kumanya ve çocuklar için binde bayramlık olmak üzere 4 ayrı grupta paylaştırmış bulunmaktayız. Kampanyaya destek veren kurum ve kuruluşlara ve Kahramanmaraş halkına can-ı gönülden teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.